1403/04/26

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

بعد تولد فرزندت، این مشکلات طبیعیه

بعد تولد فرزندت، این مشکلات طبیعیه

مشکلات بعد تولد فرزند

مشکلات رایج زوجین بعد از تولد فرزنشان

تولدِ فرزند بسیار شیرین است و باعث می شود که والدین حس خوبی پیدا کنند، زیرا می‌ بینند که فرزندان شان بزرگ می شوند و از این لحظات لذت می‌ برند اما گاهی اوقات مشکلاتی هم به وجود می‌ آید. قطعا بزرگ کردن فرزند کار راحتی نیست و اگر تصمیم گرفته اید که بچه دار شوید، بهتر است با مشکلات بعد از تولد فرزند آشنا باشید و خودتان را آماده کنید تا بتوانید در کنار شیرینی هایی که تجربه می کنید، از پس سختی‌ های آن هم بر بیایید. در این قسمت از خانواده پلاس بیا نی نی در این باره توضیح خواهیم داد.

کار های خانه

یکی از مشکلاتی که برای والدین پیش می آید، این است که آن ها در گیر بزرگ کردن فرزند و کارهای شخصی خودشان می باشند و در نتیجه انجام کارِ خانه سخت می‌ شود. دو نفر باید همکاری خوبی با یکدیگر داشته باشند؛ در غیر این صورت یک نفر نمی‌ تواند همزمان از پس کار هایِ خانه و بزرگ کردن بچه بر بیاید.

کلافگی از کار خانه

پول

یکی دیگر از چیز های مهمی که باید در نظر بگیرید، این است که چقدر باید پول خرج بچه کنید‌. قطعا بچه خرج زیادی دارد و نمی توانید مانند زمانی که بچه نداشتید؛ رفتار کنید. خرید پوشک و لباس های بچه گانه خرج زیادی دارد و در نتیجه باید از قبل با خودتان فکر کنید و ببینید که از پس مخارجِ بر می آیید یا خیر.

خلوت زن و شوهر

یکی دیگر از مشکلاتی که بعد از به دنیا آمدن بچه به وجود می آید؛ این است که زن و شوهر در کنار یکدیگر تایم کم تری دارند و نمی توانند خیلی مانند همیشه راحت خلوت کنند؛ البته زمان هایی هم هست که بچه خواب باشد اما شاید مانند دوران قبل از بچه دار شدن؛ راحت نباشید.

مدل رفتار به عنوان پدر یا مادر

یکی از مشکلاتی که افراد با آن دست و پنجه نرم می‌ کنند، این است که بعد از بچه دار شدن، به عنوان پدر و مادر نمی دانند که باید چه کار کنند‌؛ یعنی نقش خود را نپذیرفته‌ اند. زمان می‌ برد تا بخواهند خودشان را با این قضیه وفق دهند و ممکن است اختلاف نظرهایی هم پیدا کنند اما بالاخره همه چیز بهبود بخشیده خواهد شد.

پدر و مادر

رابطه زناشویی

بعد از زمانی که بچه دار می شوید، نمی توانید مانند قبل از بچه دار شدن رابطه زناشویی راحتی داشته باشید. شاید به خاطر تغییراتی که در بدن اتفاق می افتد هم این شرایط برای تان مشکل شود اما بعد از مدتی همه چیز بهتر پیش خواهد رفت.

دخالت بزرگتر ها

یکی دیگر از مشکلاتی که بعد از ازدواج و بچه دار شدن به وجود می آید، این است که زوجین با دخالت بزرگترها مواجه هستند و این ممکن است برایشان مشکل ایجاد کند. به خاطر همین توصیه ما این است که سعی کنید حریم شخصی زندگی خود را حفظ کنید و اجازه ندهید که بزرگتر ها دخالت کنند.

سایر مشکلات

بعد از این که بچه به دنیا می‌ آید، ممکن است که پدر و مادر مشکلات دیگری را هم تجربه کنند‌ به عنوان مثال فرزندشان مدام گریه می کند، شاید سر و صدا زیاد باشد یا این که حتی نتوانید به راحتی و با آرامش غذا بخورید اما مطمئن باشید که همه این سختی ها برای تان شیرین خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *