1403/01/27

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

خفگی نوزاد در زایمان طبیعی کمتر است

خفگی نوزاد در زایمان طبیعی کمتر است

زایمان طبیعی

احتمال خفگی کمتر از مزایای زایمان طبیعی

در زایمان طبیعی هنگامی که کودک از دهانه واژن با فشار عبور می کند، مایع آمنیوتیک از ریه نوزاد خارج می شود و همین مساله باعث کاهش مشکلات تنفسی در نوزاد میشود و احتمال خفگی او را کاهش میدهد . عبور از مجرای زایمان، سیستم قلبی عروقی جنین را تحریک می کند و باعث گردش خون بهتر و آماده سازی او برای تولد می گردد.

فراهم کردن وضعیتی مطلوب در اتاق عمل به گونه ای که پاسخگوی نوزاد بوده و در تشخیص موارد غیرطبیعی تولد نوزاد از جمله خفگی موثر باشد، در زایمان طبیعی بسیار آسان تر از سزارین است. درد و ناراحتی بخشی از زایمان است، اما با زایمان طبیعی، زنان احساس قدرت و رضایت بیشتری دارند و از این حس که مادر شده اند لذت می برند.

بعد از زایمان طبیعی، تماس پوست به پوست در مادر و نوزاد رخ می دهد. این تماس دارای فواید روانی بسیاری برای نوزاد می باشد از جمله:رشد مطلوب مغز و مکیدن بهتر شیرمادر.

 زایمان طبیعی

احتمال خفگی کمتر نوزاد در زایمان طبیعی

تماس پوست نوزاد با مادر بلافاصله پس از تولد و نیز تغذیه با شیر آغوز، مهم ترین نقش را بر رشد کودک و همچنین سیستم تقویتی او دارد.

سن مادر عاملی مهم در بارداری است . تعیین زمان مناسب برای حاملگی، مراقبت های دوران بارداری و تعیین ریسک فاکتور در حین حاملگی از عوامل مهم جهت تولد نوزاد سالم است.

ارائه مشاوره ژنتیک به زوجین و جلوگیری از ازدواج آنان در صورت وجود خطری حاد و نیز به وجود آمدن امکاناتی جهت تشخیص داخل رحمی در حین بارداری از عوامل مهم در کاهشتولد نوزاد نارس است.

جهت تولد نوزاد سالم، مراقبت از دختران در همان دوران کودکی به عنوان مادران آینده، اساسی ترین مسئله در تولد نوزادان سالم و طبیعی است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *