1403/02/31

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

دلیل گریه نوزاد بعد تولد چیست ؟ دلیل علمی جالب را بدانید

دلیل گریه نوزاد بعد تولد چیست ؟ دلیل علمی جالب را بدانید

گریه نوزاد بعد تولد

دلیل اینکه نوزاد پس از به دنیا آمدن گریه می کند چه میتواند باشد

همه می دانند که نوزاد تازه متولد شده بلافاصله پس از تولدش گریه می کند، با این حال، بسیاری از افراد دلایل آن را نمی دانند، گریه اول واقعاً برای کودک مفید است، اولین گریه نوزاد بیشتر و مفید تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

داشتن کودک واقعاً یک حس عالی و موهبت است، هر مادری می خواهد نهایت تلاش خود را ببیند و فرزندش را سالم و امن نگه دارد، وقتی بحث به نوزاد می رسد, اولین چیزها مثل اولین لبخند زدن، اولین سینه خیز رفتن و همچنین اولین گریه خیلی مهم است.

اولین گریه نوزاد

اولین گریه کودک نشانه بسیاری از چیزهای دیگر است، این اولین باری است که کودک از صوت برای انتقال احساسات خود استفاده می کند، بنابراین برای مادر مهم است که بیشتر در مورد اولین گریه کودک بداند، اولین گریه بچه اولین ارتباط بین نوزاد و مادر است، بعد از گذراندن زمانی در شکم مادر وارد دنیای واقعی می شود و این زمانی است که کودک برای اولین بار گریه می کند و علت جالب همین اولین را در بخش بارداری و نوزاد بیا نی نی خواهیم گفت.

علت اصلی گریه نوزادان

دلیل گریه کردن نوزاد بلافاصله بعد از تولد

چرا کودک درست بعد از تولد گریه می کند؟

زمانی که کودک وارد دنیای واقعی می شود, با تغیراتی در محیط مواجه می شود،رحم یک مکان گرم, ساکت و راحت برای کودک است، در حالی که دنیای بیرون برای او سرد و عجیب است،این دلیل اصلی گریه نوزاد است، علاوه بر این وقتی نوزاد در رحم زندگی می کند نیازی به استفاده از ششهای خود برای نفس کشیدن ندارد اما پس از تولد در دنیای بیرون نوزاد باید بر روی خود تنفس کند که این روند برای نوزاد دشوار است و دلیل گریه او می باشد.

در واقع گریه کردن برای کودک خوب است چون گریه کردن ریه ها را فعال می کند،به خاطر گریه کردن مایع آمنیوتیک از ریه ها خارج می شود. علاوه بر این, وقتی یک نوزاد با سزارین به دنیا می آید پس هیچ تجربه ای از کانال تولد ندارد, در این مورد, مهم است که مایع آمنیوتیک را حذف کنید، به همین دلیل است که اولین گریه نوزاد واقعاً برای او خوب است.

گریه نوزاد بعد تولد

علت گریه کردن نوزاد بعد از تولد

اگر نوزاد گریه نکند چه اتفاقی می افتد؟

گریه کودک به خاطر تلاش او برای نفس کشیدن است، اگر نوزاد گریه نکند مهم است که نظر پزشک را بپرسید، در گذشته پزشکان به کودک ضربه ای آرام می زدند تا گریه کنند، اما امروز آن ها از یک حوله گرم برای ماساژ نوزاد استفاده می کنند و این کار باعث می شود که کودک گریه کند با این حال، در صورتی که این روش جواب ندهد ممکن است کودک به یک لوله مصنوعی برای تنفس نیاز داشته باشد. 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *