1403/02/31

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم!

جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم!

اگر رابطه جنسی بدون کاندوم داشته‌اید یا اگر کاندوم به هنگام رابطه پاره شد و اسپرم‌ها نزدیک واژن شما ریختند، وحشت نکنید! در عوض، این مقاله را بخوانید تا جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم را یاد بگیرید.

جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم

پاره شدن کاندوم و ریختن اسپرم برای هر کسی ممکن است اتفاق بیفتد و شما تنها کسی نیستید که آن را تجربه می‌کنید. پس اول از همه باید احتیاط به خرج دهید و سپس، با جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم آشنا شوید.

جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم: بلافاصله بعد از رابطه جنسی

برای جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم، اولین کار شما باید این باشد که هر گونه فعالیت جنسی را در آن لحظه متوقف کنید و از همسر خود دور شوید. سپس از راه‌های زیر کمک بگیرید:

  • ابتدا به حمام بروید تا مایعات باقیمانده را از واژن، آلت تناسلی یا مقعد خود خارج کنید. این می‌تواند علاوه بر جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم، به حذف باکتری‌هایی که می‌توانند منجر به عفونت ادراری شوند نیز کمک کند.
  • دوش واژینال نگیرید، چون می‌تواند شما را در معرض خطر عفونت بیشتری قرار دهد، اما خوب است که واژن خود را فقط با آب ولرم بشویید. 
  • به احساسات خود اعم از نگرانی، خشم یا غم توجه کنید و چیزی را در داخل دل‌تان نگه ندارید. می‌توانید وضعیت خود را برای خانواده یا دوستان‌تان شرح دهید تا از آن‌ها حمایت دریافت کنید.
  • به فکر استفاده از قرص‌های اورژانسی باشید. بعضی از آن‌ها بدون نسخه هستند و نیازی به تجویز پزشک ندارند.

جلوگیری از بارداری

جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم: ۳ روز بعد از رابطه جنسی

قرص لوونورژسترل یا پلن بی می‌تواند فرآیندهای بیولوژیکی شما مانند تخمک گذاری را مسدود کنند و به این طریق، جلوی باردار شدن شما را بگیرد. نیاز است که این قرص برای اثربخشی حداکثری، ظرف ۷۲ ساعت پس از رابطه جنسی مصرف شود.
در واقع، اگر پلن بی را در عرض ۲۴ ساعت پس از رابطه جنسی مصرف کنید، خطر بارداری شما تا ۹۵ درصد کاهش می‌یابد، اما اگر آن را از ۲۴ تا ۷۲ ساعت پس از مقاربت مصرف کنید، خطر بارداری را تا  ۸۸ درصد کاهش می‌دهید.

انواع جلوگیری از بارداری

جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم: ۵ روز بعد از رابطه جنسی

برای مصرف قرص‌های ضد بارداری بدون نیاز به نسخه حداکثر ۳ روز فرصت دارید، اما مصرف قرص‌های تجویزی، حتی تا ۵ روز نیز موثر هستند. بعضی از زنان ممکن است این دو قرص را با هم اشتباه بگیرند و بعد از باردار شدن خود متعجب شوند. پس لازم است که حواس‌تان را جمع کنید و قرص‌های بدون نسخه را در یکی از همان سه روز اول مصرف کنید، اما اگر به هر دلیلی یادتان رفت یا فرصت مصرف قرص در سه روز اول را از دست دادید، هنوز دو روز وقت دارید که با مصرف قرص‌های تجویزی، جلوی باردار شدن خود را بگیرید.

پیشگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم

جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم: ۳ هفته بعد از رابطه جنسی

اولین علامت بارداری، به تاخیر افتادن پریود است، اما برای اطمینان از آن باید تست بارداری بدهید. با این حال، از آن جایی که تست‌های بارداری با شناسایی هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسانی (hCG) سر و کار دارند، ممکن است مدتی طول بکشد تا hCG کافی در بدن شما ایجاد شود. بنابراین باید تا ۳ هفته پس از رابطه جنسی منتظر بمانید و بعد از آن می‌توانید آزمایش دهید.

پیشگیری از بارداری

کلام آخر

چه آگاهانه بدون کاندوم رابطه جنسی داشته باشید یا چه کاندوم شما در حین رابطه جنسی پاره شده باشد، اقدامات زیادی هستند که می‌توانید آن‌ها را برای مراقبت از سلامت جنسی خود و هم‌چنین، جلوگیری از بارداری بعد ریختن اسپرم انجام دهید. محافظت مداوم از خود نیز کار ساده‌ای است. در واقع، تنها چیزی که شما نیاز دارید یک روش پیشگیری از بارداری خوب و قابل اعتماد است.

برای اطلاعات بیشتر و آشنایی با متخصص زنان، به کلینیک بیا نی نی سر بزنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *