1403/04/23

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

نوشیدن چای در دوران بارداری

نوشیدن چای در دوران بارداری

نوشیدن چای در دوران بارداری

نوشیدن چای در دوران بارداری برای سلامتی کودک شما مضر است؟

مصرف کافئین در دوران بارداری ممکن است برای کودک مضر باشد. در بالاترین گروه مصرف کافئین خطرات زایمان نوزادانی که دارای وزن غیرطبیعی کم هنگام تولد یا سن حاملگی کوتاه هنگام تولد هستندحدود دو برابر بیشتر بود. نتایج بدون در نظر گرفتن منبع کافئین مشابه بودند. چای منبع اصلی کافئین (۴۸٪) و پس از آن قهوه (۳۹٪) است.

میزان مصرف توصیه شده چه مقدار است؟

در حالی که قهوه منبع اصلی کافئین در بیشتر مناطق جهان است (حدود ۱۰۰ میلی گرم در هر فنجان) ، کمتر شناخته شده است که چای حاوی مقدار قابل توجهی کافئین نیز باشد (حدود ۳۳ میلی گرم در هر فنجان). محتوای کافئین در قهوه دم کرده بیشتر از قهوه فوری است و در چای سیاه بیشتر از چای سبز است. میزان توصیه شده مصرف کافئین در دوران بارداری در سازمانهای بهداشتی و کشورها متفاوت است. سازمان بهداشت جهانی مصرف کمتر از ۳۰۰ میلی گرم در روز را توصیه می کند. متخصص زنان و زایمان مصرف کمتر از ۲۰۰ میلی گرم در روز را توصیه می کنند.

آیا زنان باردار باید از مصرف کافئین خودداری کنند؟

جدا از اندازه تولد کمتر و مدت زمان حاملگی کوتاهتر مصرف کافئین مادرانه با سایر نتایج منفی کودک مانند ضریب هوشی پایین ارتباط دارد. اما این یافته ها و مطالعات مشاهده ای نمی توانند ثابت کنند که کافئین باعث این نتایج می شود. فقط این که بین آنها ارتباط وجود دارد. برای اثبات علیت دانشمندان باید آزمایش های کنترل شده تصادفی انجام دهند. با این حال، انجام این کار ممکن است از نظر اخلاقی مشکوک تلقی شود. تا زمانی که شواهد قطعی تری به دست نیامده است حداقل مصرف کافئین در دوران بارداری یا هنگام برنامه ریزی برای بارداری محدود است. به خوبی شناخته نشده است که چای حاوی مقدار قابل توجهی کافئین است ، بنابراین هنگام تلاش برای رعایت حد مجاز مصرف کافئین در دوران بارداری مصرف آن نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

منبع: theconversation.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *