1403/02/31

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

عوامل یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان

عوامل یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان

در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می‌شود که چه عواملی باعث یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان میشود؟

سوال: چه عواملی باعث یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان میشود؟

پاسخ: یادگیری زبان انگلیسی در کودکان باید برای فرزند شما کاری لذت بخش و با پاداش‌های کوچک همراه باشد. سعی کنید از یک روش جالب برای یادگیری زبان استفاده کنید. همه کودکان عاشق بازی کردن هستند و دوست دارند همراه با بازی، کلمات و اصطلاحات به زبان انگلیسی را یاد بگیرند. پیشنهاد ما به شما استفاده از مموری کارت‌ها یا بردگیم‌ها برای جذاب‌تر کردن فرآیند آموختن زبان انگلیسی است.

برای آگاهی بیشتر از عوامل یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان به سراغ آکادمی زبان کودکان قاصدک راه مفید رفتیم. از شما دعوت میکنیم ویدئو زیر را تماشا کنید. برای مراجعه به آکادمی زبان کودکان قاصدک راه مفید کلیک کنید.

 

عوامل یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان
 

آموزش انگلیسی به کودکان با بازی

یکی از بهترین روش­‌های خلاقانه­ برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی و خردسال استفاده از بازی­‌های متنوع است. بازی­‌ها راهی عالی برای لذت بخش کردن یادگیری هستند، چراکه نه تنها حس رقابت آن­ها را تقویت می­‌کنند بلکه داشتن هدف و تلاش برای دستیابی به آن را یاد می­‌گیرند. با برنده شدن در بازی، کودک احساس می‌­کند کار مهمی انجام داده و موفق شده است. اگر آموزش زبان انگلیسی به کودکان دبستانی جزء درس‌­های اضافه تلقی شود ممکن است تمایلی برای یادگیری از خود نشان ندهند. پس بهتر است همانند فعالیت‌­های خارج مدرسه مثل ورزش یا رقص در نظر گرفته شود تا کمتر حس درس و کار عملی داشته باشند. بازی­ برای هر سنی نشاط آور است و کودکان نیز عاشق بازی کردن هستند. اگر پدر و مادری هستید که می‌خواهید زبان انگلیسی را به فرزندتان آموزش دهید حتما آن را به شکل یک بازی مفرح طراحی کنید.

از موسیقی و ترانه‌های شاد کودکانه استفاده کنید

از جمله روش تدریس زبان به کودکان استفاده از موسیقی است. از موسیقی و ترانه‌ها غافل نشوید. برای آموزش زبان انگلیسی به کودکتان سعی کنید که همه‌ی حواس او را درگیر کنید. بسیاری از بچه‌ها با شنیدن یاد می‌گیرند. به همین دلیل سعی کنید برای کودکتان، آهنگ‌های انگلیسی بگذارید. بعد از گذشت مدتی، کودک سعی می‌کند با آهنگ‌ها همراهی کند و بسیاری از واژه‌ها را به همین سادگی یاد می‌گیرد.

عوامل یادگیری بهتر زبان انگلیسی در کودکان

محدودیت‌ها و توانایی‌های آن‌ها را درک کنید

از اینکه گاهی کودکان نمی‌توانند بخوانند یا بنویسند و گاهی به سختی صحبت می‌کنند، دلسرد و نگران نشوید. شما باید بدانید که آموزش زبان انگلیسی برای کودکان فرایندی طولانی است که نیاز به تلاش شما دارد. کودکان معمولا قادر به انجام کارهای زیادی در کلاس هستند و نکته جالب این است که هر بار که آن‌ها را مشاهده می‌کنید، پیشرفت‌های چشمگیری در سطح زبان انگلیسی آن‌ها خواهید دید. درک آنچه که آن‌ها قادر به انجامش نیستند، اولین قدم در دانستن این است که چگونه می‌توانید به آن‌ها در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنید. پس لطفا محدودیت‌ها و توانایی‌های آن‌ها را تا حد ممکن درک کنید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *