1403/04/27

بیا نی نی

سایتی برای نی نی ها و مامانا

۹ مزیت یوگا برای کودکان

۹ مزیت یوگا برای کودکان

9 مزیت یوگا برای کودکان

۹ مزیت یوگا برای کودکان

وقتی بچه‌ها به طور منظم یوگا تمرین کنند مزایایی از کاهش استرس گرفته تا افزایش عزت نفس را تجربه می‌کنند. در اینجا چگونگی بهبود سلامت جسمی، ذهنی و عاطفی را در یوگا توضیح می‌دهیم. یوگا بر تکنیک‌های تنفس، حالت‌ها و مدیتیشن تمرکز دارد. طرفداران این ورزش مزایایی از بهبود آگاهی بدن و انعطاف‌پذیری تا کاهش استرس و وضوح ذهنی را ذکر می‌کنند. اما آیا می‌دانستید که مزایای یوگا می‌تواند شامل کودکان نیز شود؟ بله، کارشناسان می‌گویند یوگا کودکان را برای رویارویی با چالش‌های زندگی روزمره آماده می‌کند. یوگا همچنین با کشف خود، کنجکاوی، بهبود رفتار و افزایش عملکرد تحصیلی مرتبط است. در ادامه فواید یوگا برای کودکان آورده شده است.

 

  • یوگا باعث ایجاد عزت نفس می‌شود:

تمرین یوگای کودک فرصتی نادر برای تجربه بازی و تمرکز بدون نگرانی از اشتباه کردن است. بچه‌ها می‌آموزند که پشتکار داشته باشند، صبور باشند و برای رسیدن به اهدافشان تلاش کنند. کودکان می‌توانند برای آموزش به معلم یوگا خود تکیه کنند اما زمانی که به یک ژست یا تکنیک جدید تسلط پیدا کنند می‌دانند که کار سختی را انجام داده اند.

 

  • یوگا قدرت و انعطاف‌پذیری را افزایش می‌دهد:

یوگا قدرت بدنی و هماهنگی حرکتی را تقویت می‌کند و همچنین به کودکان می‌آموزد که از عضلات خود به روش‌های مختلف استفاده کنند. چه یک ژست ایستاده، نشسته یا دراز کشیده انجام شود هر یک می‌تواند گروه‌های مختلف ماهیچه‌ای را به چالش بکشد. در عین حال کودک نسبت به بدن خود و چگونگی آن آگاهی بیشتری پیدا می‌کند.

 

  • ورزشکاران می‌توانند عملکرد خود را افزایش دهند:

یوگا می‌تواند به کودکان ورزشکار کمک کند تا در سایر فعالیت‌های بدنی برتر باشند. به عنوان مثال دوندگان هنگام تمرین یوگا، باسن، پاها و تاندون‌های آشیل را تقویت و کشش می‌دهند. بازیکنان بیسبال بازوها و عضلات بالای بدن را تقویت می‌کنند. ژیمناستیک‌ها انعطاف پذیری، تعادل و تمرکز را افزایش می‌دهند.

 

  • یوگا تعادل و هماهنگی را بهبود می‌بخشد:

اگر کودک در حین حرت ژست درختی با یک پا به جلو و عقب خم کند می‌تواند روی آرام ماندن و تسلیم نشدن تمرکز کند. هماهنگی یک ویژگی مشابه مربوط به یوگا است و با مهارت کلی کودک با مهارت‌های حرکتی درشت و ظریف مرتبط است.

 

  • یوگا تمرکز را توسعه می‌دهد:

چه آن‌ها در حال حفظ وضعیت خود باشند و چه نفس عمیق بکشند یوگا کودکان را تشویق می‌کند تا ذهن خود را پاک کنند. در نتیجه کودکان یاد می‌گیرند که بر روی کارشان تمرکز کنند.

مزیت یوگا برای کودکان

  • یوگا ارتباط ذهن و بدن را تقویت می‌کند:

ما به عنوان والدین می‌خواهیم فرزندانمان با هوشیاری و دلسوزی رفتار و رفتار کنند، شجاع باشند، عشق و شادی را بشناسند و آرامش درونی پیدا کنند.

 

  • یوگا استرس را کم می‌کند:

یوگا تکنیک‌های تمدد اعصاب، کشش و تمرینات تنفسی را اجرا می‌کند که همه اینها ابزارهای مهمی برای رهایی از تنش هستند. این می‌تواند منجر به سلامت روانی و جسمی طولانی مدت بهتری شود.

 

  • کودکان مبتلا به اوتیسم می‌توانند از یوگا بهره‌مند شوند:

استفاده از مداخلات روزانه یوگا در سراسر کلاس تاثیر قابل توجهی بر رفتارهای کلیدی کلاس در میان کودکان مبتلا به ASD دارد. کودکان پس از القای تمرین یوگا آرام‌تر بودند. آن‌ها همچنین بهبودهایی را با اضطراب و کناره گیری اجتماعی و همچنین سطوح پرخاشگری نشان دادند.

 

  • یوگا می‌تواند سلامت کلی را بهبود بخشد:

عملکردهای بدن به هم مرتبط هستند و یوگا می‌تواند فواید سلامتی غیرمنتظره‌ای برای کودکان داشته باشد. این موارد عبارتند از:

تحریک دستگاه گوارش

تنظیم کننده هورمون‌ها

کاهش علائم سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS)

تنظیم قند خون

کمک به یبوست

تنظیم سطح انسولین

 

منبع:

parents.com


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *